آموزش وردپرس

ابراز علاقه حمید لولایی برای ایفای نقش آقای رئیس‌جمهور

کارگردان دورهمی، در آخرین قسمت از سری آخر این برنامه میزبان حمید لولایی شد و در بخشی از گفتگو به شباهت ظاهری، حمیدلولایی و حسن روحانی رئیس جمهور اشاره کرد.

به گزارش سینما۳۵، قسمت پایانی برنامه تلویزیونی «دورهمی» به کارگردانی و اجرای مهران مدیری با میزبانی از حمید لولایی بازیگر سینما و تلویزیون به انتها رسید.

حمید لولایی در بخش هایی در توضیح شروع فعالیت هنری اش گفت: من کار حرفه‌ای خودم را با گروه‌های حرفه‌ای تئاتر از جمله رضا ژیان و مابقی دوستان از سال ۵۸ آغاز کردم. در سالهای ۶۹ همزمان با ازدواجم یک فیلم سینمایی بازی کردم، اما به اندازه‌ای این اثر ضعیف بود که بعد از دو اکران مطبوعاتی دیگر به پخش نرسید و موفق نبود. در ادامه هم چند سکانسی در سریال «سربداران» حضور داشتم که بعدها این مجموعه از ۲۳ قسمت تبدیل به ۱۷ قسمت شد و هیچ وقت بازی من به نمایش گذاشته نشد.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «زیر آسمان شهر» ادامه داد: بعد از آن سالها حدود ۹ سال بیکار بودم تا اینکه مدیریت سینما آزادی را عهده دار شدم و با پیشنهاد شما دوباره وارد تلویزیون و عرصه بازیگری شدم.

لولایی با بیان اینکه همکاری‌های من با سعید آقاخانی و رضا عطاران برحسب اتفاق و آشنایی و تسلط به روی بازی‌های همدیگر شکل گرفته است، بیان کرد: همکاری من با عطاران و یا آقاخانی همه برحسب اتفاق و آشنایی و تسلط به روی بازی و کار یکدیگر است. در اصل یک خانواده هستیم که با هم همکاری می‌کنیم. کارگردان‌ها و مجموعه‌های طنز تعداد معدود افراد خودش را دارد و همه همدیگر را می‌شناسند. خوشبختانه رضا عطاران در سینمای طنز ایران به مراتب بالاتر رسیده است.۲

مدیری به دریافت سیمرغ لولایی به خاطر بازیگر نقش مکمل مرد در فیلم سینمایی «چند میگیری گریه کنی؟» اشاره کرد و از افسردگی یک ساله او جویا شد.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «خانه به دوش» عنوان کرد: بعد از بازی در نقش خشایار مستوفی یکسری از حرکات لرزش و شخصیت در من مانده بود که باعث شد یک سال افسردگی بگیرم. در واقع از آن نقش تاثیر گرفته بودم.

لولایی با بیان اینکه هم در سینما و هم نمایش خانگی فیلم‌هایی بوده که از بازی در آنها پشیمان شده باشم، تصریح کرد: در سینما و شبکه خانگی نمونه‌هایی بوده که از بازی در فیلمی پشیمان شده باشم اما تلویزیون هرگز. آن بازی‌ها هم به خاطر مسائل مالی بود که قبول کردم. در واقع ما بازیگران از زمانی که جلوی دوربین رفته‌ایم، این کار را بلدیم و مردم ما را با شغل دیگری باور نمی‌کنند.

مدیری اشاره‌ای به شباهت چهره لولایی به دکتر حسن روحانی داشت و او گفت: ما در ایران گریمورهای حرفه‌ای بسیاری داریم که می‌توانند چهره آقای روحانی را پردازش کنند، اما به هرحال صورت من نزدیک‌تر است و دوست دارم روزی نقش آقای روحانی را بازی کنم.

همچنین لولایی با اشاره به نبود امنیت شغلی در حرفه بازیگری و هنر گفت: دلم برای تمام بازیگران و هنرمندان ایرانی که به خارج رفتند، می‌سوزد. ما هنرمند این کشور هستیم و خواهیم ماند و باید در همین جا زندگی کنیم. من از اول بازیگر تلویزیون بودم و همچنان هم بازیگر تلویزیون خواهم ماند.

وی در ادامه بیان کرد: رویای من داشتن آرامش بعد از دوره بازنشستگی‌ام است و اینکه در آن لحظه با آرامش کار جوانان را ببینم و تجربیات خودم را بازگو کنم.

لولایی در پایان با بیان اینکه احساس خوشبختی می‌کند و بزودی همکاری خود را با برزو نیک نژاد و مهران مهام برای سریالی از شبکه سه آغاز می‌کند، یک تابلو فرش و انگشتری عقیق را به موزه «دورهمی» اهدا کرد.

مرجع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code