آموزش وردپرس

احتمال فیلمبرداری مجدد برای اصلاح ممیزی «کاناپه»

سینما۳۵: در حالی که کمتر از یک هفته مانده تا شروع جشنواره فیلم فجر، خبرهای جدیدی از پروژه «کاناپه» کیانوش عیاری به گوش می رسد، سایت سینما پرس در خبری مدعی شده، این فیلم سینمایی که به دلیل ممیزی استفاده از کلاه گیس و پوستیژ به جشنواره فیلم فجر راه پیدا نکرده حالا با فشار سرمایه گذاران پروژه دوربین خود را دوباره روشن کرده و صحنه های مشکل دار فیلم  بار دیگر در حال فیلمبرداری  است. اینکه چرا عوامل این فیلم در زمانی نزدیک به جشنواره فیلم فجر این کار را شروع کرده اند آیا دلیلی جز نمایش و حضور در جشنواره فیلم فجر دارد؟!

سینماپرس نوشت: در حالی که کیانوش عیاری پس از عدم انتخاب جدیدترین فیلمش با عنوان «کاناپه» برای حضور در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اعلام کرده بود پای تصمیم خود ایستاده و دیگر هرگز فیلمی نخواهد ساخت که در آن جنس مونث در خانه با حجاب حضور داشته باشد، خبرها حاکی از آن است که این فیلمساز برای آنکه فیلمش توقیف نشود در سکوت کامل خبری دوباره آن را کلید زده و درصدد اصلاح موارد ممیزی «کاناپه» است!

شنیده های خبرنگار سینماپرس حاکی از آن است که به دلیل فشار سرمایه گذارانی که متشکل از  چندین شخص از جمله سرمایه گذار جنجالی سریال «شهرزاد»، بانک، یک شرکت بیمه و یک شرکت‌ لوازم خانگی بوده اند و مبلغ قابل توجهی برای این پروژه هزینه کرده اند و بعد از خبر عدم اکران این فیلم سرمایه خود را نابود شده می دانستند، طی ۳-۴ روز اخیر «کاناپه» در لوکیشن قبلی خود واقع در خیابان نیلوفر منطقه عباس آباد تهران جلوی دوربین رفته و همه بازیگران اصلی و فرعی نیز دوباره دعوت به کار شده اند و فیلمبرداری صحنه هایی که پیش از این به مشکل پخش و اکران برخورده مجدداً آغاز شده است.

نکته جالب توجه آنجا است که دست اندرکاران تولید این اثر سینمایی از همه عوامل «کاناپه» خواسته اند در این رابطه هیچ اطلاعاتی به بیرون درز نکند و به خصوص رسانه ها از این بابت بی خبر باشند که «کاناپه» مجدداً فیلمبرداری می شود.

با این اوصاف معلوم نیست که آقای عیاری که چندی قبل واکنش های عجیبی از خود در گفتگو با برخی رسانه ها بروز داده بود چگونه می خواهد بلای «کاناپه» را از سر خود باز کرده و آن را به اکران برساند.

گفتنی است؛ عیاری چندی قبل در گفتگو با یکی از سایت های تازه تأسیس گفته بود: «من از ابتدا می‌دانستم که این فیلم برای بخش جایزه انتخاب نخواهد شد، زیرا بازیگران خانم ما در این فیلم روسری به سر ندارند، در «کاناپه» شش بازیگر خانم ایفای نقش کرده‌اند که همه آنها موهای شان را با نمره چهار کوتاه کردند. تمام سکانس‌ های فیلم این خانم‌ها با کلاه گیس هستند و پوشش خاصی ندارند.»

او ادامه داد: «از ابتدا برای من روشن بود و می‌دانستم که دوستان این فیلم را کنار می‌گذارند. یعنی به شخصه این موضوع را می‌دانستم، و با این علم فیلم را ساختم. هیچ اعتراضی ندارم بلکه منتظرم آنها به من اعتراض کنند که چرا این بازیگران خانم را بدون روسری جلوی دوربین فرستادی!»

کارگردان فیلم «کاناپه» اضافه کرد: «زحماتی که کشیده‌ام برایم اهمیتی ندارد. این تصمیم را گرفته بودم و پای آن خواهم ایستاد دیگر هیچ فیلم سینمایی نمی‌سازم که خانمها در آن روسری به سر داشته باشند چه در خلوت خودشان چه در مقابل محارم این کار را نخواهم کرد.»

او در مورد اینکه امکان ایجاد تغییر در وضعیت وجود دارد یا خیر، گفت: «چند ساعتی از اعلام این خبر می‌گذرد. باید صبر کنیم ببینیم اتفاقات جدیدی رخ می‌دهد یا خیر. البته موهای این دوستان تراشیده شده تا کلاه گیس‌ها به صورت مشهود مشخص باشد که موی خانم‌های بازیگر نیست.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code