آموزش وردپرس

ایوبی: وزیر ارشاد اجازه مداخله‌ در کار هیات انتخاب فیلم فجر را نمی‌دهد

سینما۳۵: در حالی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه‌شب در سومین همایش انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه که در دارالقرآن علامه طباطبایی قم برگزار شد خبر از حذف فیلم‌ها با مضمون نامناسب از جشنواره فیلم فجر امسال داد (اینجا را بخوانید) رییس سازمان سینمایی تاکید کرده که وزیر ارشاد اجازه هیچ گونه مداخله ای در روند فعالیت هیات انتخاب سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را نداده است.

به گزارش سینما۳۵ به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری قبل از ظهر پنجشنبه ۳۰ دی ماه دیداری با آیت الله مکارم شیرازی داشت که در این دیدار درباره مسایل مختلف عرصه فرهنگ و هنر مطالبی را مطرح کرد.

در بخشی از مطالب نقل شده از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده بود: در جشنواره فیلم فجر امسال ۱۰ فیلم با موضوعات نامناسب کنار گذاشته شده‌اند. در جشنواره امسال فیلم‌های ارزشی و انقلابی خوبی هم وجود داشت که ما سعی کردیم با حمایت از آنها رنگ و بوی انقلاب در جشنواره فیلم فجر امسال همچنان باقی بماند.

در پی انعکاس این مطلب در رسانه ها و اظهارنظرهایی که درباره آن بین سینماگران و اهالی رسانه مطرح شد. از جمله اظهارنظرهای این بود که این سخن وزیر نشان از این دارد که به نوعی در رای و نظر هیات انتخاب دخالت شده است.

حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی به خبرنگار مهر گفت: بنده در تمام دیدارهای دیروز و تا ظهر امروز آقای وزیر با علما و مراجع حضور داشتم هیچ سخنی از ایشان مبنی بر کوچکترین دخالت در داوری هیات انتخاب فیلم فجر از ایشان نشنیدم.

وی افزود: وزیر محترم فرهنگ به شدت پایبند به ضوابط هستند و اجازه چنین مداخلاتی را به هیچ کس نمی دهند. شیوه مدیریت ایشان احترام صدر درصد به نظر کارشناسی است. در هرصورت اعضای هیات انتخاب که از شخصیت های برجسته اند خود بهترین گواه هستند بر اینکه چنین شبه افکنی هایی بی پایه و بی اساس است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code