آموزش وردپرس

بلیت‌های جشنواره فجر شناسه دار شد

امسال در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر رای‌گیری برای اهدای سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران دچار تحولاتی شده که از جمله آنها الکترونیک شدن روند رای‌گیری است.

به گزارش سینما۳۵ به نقل از مهر، سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران یکی از مهمترین سیمرغ‌ها برای سینماگران به شمار می رود زیرا این سیمرغ نشان می دهد کدام فیلم در جشنواره فیلم فجر بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است. صاحبان یک فیلم سینمایی با دریافت این سیمرغ می توانند امیدوار باشند که فیلم مورد نظر در اکران عمومی هم با اقبال بیشتری رو به رو شود.

البته معمولا فیلمی که سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را دریافت می کند در اکران نوروزی که از مهمترین اکران های سال به شمار می رود، نمایش داده می شود و همین مساله هم اهمیت این سیمرغ را بیشتر می‌کند.

و اما امسال در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سیمرغ مردمی هم تغییراتی به وجود آمده است و برای اولین بار راگیری برای این بخش از حالت سنتی خود خارج شده است و دیگر صندوق های رای کنار گذاشته می شود و مخاطبان فیلم ها نظرات خود را از طریق یک سایت اینترنتی اعلام کرده و رای می دهند.

اینکه روند رای گیری در این پروسه چگونه است و از چه تمهیداتی برای جلوگیری از تخلف هایی که معمولا در سال های گذشته صورت می گرفت، استفاده می شود هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است اما طبق اطلاعات خبرنگار مهر، بلیتی که در اختیار مخاطبان قرار می گیرد دارای یک شماره شناسه است که این شماره با دریافت بلیت از سوی مخاطب و ورود به سالن سینما فعال می شود و کسانی که علاقمند هستند تا در رای گیری شرکت کنند از زمان آغاز اکران فیلم تا نیمه همان شب از طریق سایت رای گیری و با استفاده از گوشی تلفن و ثبت کد ملی و شماره شناسه بلیت، رای مورد نظر خود را اعلام می‌کنند.

امسال بر اساس اعلام محمد حیدری دبیر سی و پنجمین فیلم فجر در این دوره تمام فیلم های رقابتی و غیر رقابتی که ۴۴ فیلم است می توانند در رای گیری برای بخش سودای سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شرکت کنند. در این بخش برخلاف سال های گذشته که تنها یک فیلم سیمرغ اهدا می شد، فیلم اول سیمرغ بلورین و فیلم های دوم و سوم در این لیست جایزه دریافت می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code