آموزش وردپرس

خواننده اسپانیایی در تهران: ایرانی ها مهربان هستند/ ریشه مشترک فلامنکو و موسیقی ایرانی

خوان رافائل کورتِس سانتیاگو معروف به دوکنده گفت: من همیشه فکر می کردم مردم ایران مردمانی سرد و بی احساس هستند در صورتی که وقتی ایران آمدم متوجه شدم که ایران مردمانی بسیار گرم و مهربان دارد. آنها عاشق فلامنکو هستند و این برای من خیلی تجربه خوبی بود.

به گزارش سینما۳۵ به نقل از مهر همزمان با پنجمین روز از برگزاری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر گروهی از هنرمندان مطرح موسیقی فلامنکو کشور اسپانیا متشکل از دکوئنده خواننده، دیه گو دل مارئو نوازنده گیتار فلامنکو و ای پیرانیا نوازنده کاخن کنسرتی را در حال و هوای موسیقی فلامنکو اجرا کردند که این برنامه با ارائه فضایی متفاوت از موسیقی اسپانیا که اغلب مخاطبان ایرانی آن را با موسیقی جیپسی ها می شناسند، با استقبال قابل توجه مخاطبان روبه رو شد.

 

  • ایرانی‌ها مردمی گرم و مهربان و عاشق فلامینکو هستند

دو کنده خواننده این گروه سه نفره در بخش هایی از گفتگوی کوتاهش پس از پایان این کنسرت درباره  تجربه حضورش در ایران گفته است:  تجربه من در ایران جالب بود که به دلیل گرمی مردمان ایران است. من همیشه فکر می کردم مردم ایران مردمانی سرد و بی احساس هستند در صورتی که وقتی ایران آمدم متوجه شدم که ایران مردمانی بسیار گرم و مهربان دارد. آنها عاشق فلامنکو هستند و این برای من خیلی تجربه خوبی بود.

  • موسیقی ایران و فلامینکو ریشه مشترک عربی دارند

وی درباره شباهت موسیقی فلامینکو به موسیقی ایرانی گفته است: «من فکر می کنم که فلامنکو از همین جا ریشه می گیرد، این سبک از آواز و موسیقی ریشه عربی دارد و این چیزی است که بین اسپانیایی ها و ایرانی ها مشترک است. انواع سبک های این موسیقی ریشه عربی دارد.

این خواننده سبک فلامینکو همچنین درپاسخ به این سوال که موسیقی ایرانی گوش می دهد توضیح داد: بله گاهی اوقات گوش می دهم. به نظر من موسیقی اسپانیایی و ایرانی شباهت های زیادی دارند و من احساس می کنم موسیقی ایرانی شبیه موسیقی ماست. موسیقی سنتی ایران را دوست دارم و فکر می کنم شبیه موسیقی فلامنکو هست و من آن را خیلی دوست دارم. ملودی و ریتم آهنگ ایرانی و اسپانیایی شباهت زیادی دارند.

گفتگو از لاچین رضاییان – گروه هنر خبرگزاری مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code