آموزش وردپرس

دبی رینولدز یک روز پس از مرگ دخترش درگذشت

سینما۳۵: دبی رینولدز بازیگر آمریکایی یک روز پس از درگذشت دخترش در ۸۴ سالگی بر اثر سکته قلبی در لس آنجلس از دنیا رفت. «کری فیشر» دختر او که به خاطر بازی در نقش «پرنسس لیا» در مجموعه‌ی بزرگ جنگ ستارگان شهرت جهانی یافته بود، دو روز قبل بر اثر حمله قلبی و در سن ۶۰ سالگی درگذشت.

به گزارش سینما۳۵، رینولدز متولد ۱۹۳۲ در تگزاس بود و در ۱۶ سالگی به عنوان ملکه زیبایی انتخاب شد و این بازیگر سال ۱۹۵۵ با ادی فیشر ازدواج کرده بود و این زوج دارای دو فرزند شدند که کری و تاد بودند.

وی در موزیکال‌های مهم دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ برای کمپانی مترو گلدوین مایر بازی کرده بود و «آواز زیر باران» فیلم تاثیرگذاری بود که در سال ۱۹۵۲ او را برابر جین کلی در مقابل دوربین قرار داد.

رینولدز با بازی در فیلم «مالی براون پایدار» توانست نامزدی اسکار را شود و پس از بازی در چندین فیلم مطرح دیگر در نهایت سال ۲۰۱۵ جایزه یک عمر دستاورد هنری را از انجمن بازیگران آمریکا کسب کرد و جایزه بشردوستی جین هرشولت آکادمی نیز به وی تعلق گرفت. 

وی با بازی در مستندی با عنوان «چراغ‌ها را روشن کن: با بازی کری فیشر و دبی رینولدز» امسال در جشنواره فیلم کن حضور پیدا کرد. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code