آموزش وردپرس

رامبد جوان: چرا آتش‌نشان‌ها شهید محسوب نمی‌شوند؟!

رامبد جوان پس از انتشار گزارشی درباره‌ی اینکه آتش‌نشانان حادثه پلاسکو “شهید” محسوب نمی‌شوند، سوالاتی را از مسوولان مطرح و از رسانه‌ها درخواست کرده است که در این‌باره پرسشگر باشند.

به گزارش سینما۳۵ در روزهای قبل خبرهایی درباره “شهید بودن یا نبودن” آتش‌نشانان زیر آوار مانده ساختمان پلاسکو مخابره شد که واکنش‌های مختلفی را هم در پی داشت که جدیدترین آن‌ها به پیام تلگرامی محمد جواد تندگویان ـ نایب رئیس کمیسیون معماری شورای شهر تهران ـ خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی، مربوط است که از تصمیم بنیاد شهید مبنی بر «شهید خدمت شمردن شهدای آتش‌نشانی و بویژه شهدای پلاسکو» انتقاد کرده و خواستار تغییر قانون مربوطه شده است.

در این زمینه رامبد جوان هم در صفحه‌ی شخصی خود در اینستاگرام نوشته است: «بعد از خواندن مطلبی از خبرگزاری ایسنا یک‌سری سوال برای من و قطعا همه مردم پیش آمده که از مسئولان تقاضا داریم پاسخگو باشند».

او بخشی از گفته‌های مدیرعامل سابق سازمان آتش‌نشانی تهران را به این شکل انتشار داده، «متأسفانه بنیاد شهید آتش‌نشانان را شهید نمی‌داند. نیروهای نظامی اگر حتی در سفر غیرعملیاتی هم در بین دو شهر کشته شوند شهید محسوب می‌شوند، اما با اینکه در این سال‌ها ما لایحه‌ای در این‌باره به شورای شهر هم داده‌ایم، اما همچنان بنیاد شهید، آتش‌نشانان را جزو شهدا ندانسته و آن‌ها را از حقوق شهید برخوردار نمی‌داند. این موضوع برای همه آتش‌نشانان ایران است و نمی‌دانم چرا به آن توجهی نمی‌شود. در این راه، رسانه‌ها نیز باید کمک کنند تا به امید خدا عزیزان آتش‌نشان نیز که جان خود را در راه نجات مردم می‌دهند جزو شهدا محسوب شوند.»

کارگردان فیلم «نگار» در ادامه این پست خود آورده است:‌ «ما مردم لازم داریم بدانیم که شهدای آتش‌نشان این حادثه و حوادث مشابه از جانب بنیاد شهید «شهید محسوب می‌شوند یا نه و اگر نه چرا» و سوال بعدی اینکه «خانواده آن‌ها هم خانواده شهید محسوب می‌شوند یا خیر؟»

او همچنین از اصحاب رسانه و کسانی که دغدغه‌مند مشکلات جامعه هستند درخواست کرده که این پرسش‌گری را آغاز کنند.

البته این پرسش رامبد جوان با پاسخ و واکنش حدود هزار مخاطب خود همراه شده که بسیاری از آن‌ها بر شهید بودن این جان‌باختگان تاکید داشته‌اند.

منبع : ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code