آموزش وردپرس

سینما ۳۵ گزارش می‌دهد/ پرکارترین بازیگر سودای سیمرغ کیست؟/ ثبت رکورد استفاده از بازیگر تکراری در دو فیلم

سینما۳۵_اختصاصی: از بین ۲۸ فیلم سینمایی راه یافته به بخش سودای سیمرغ، دو بازیگر فعال تئاتر از جمله پرکارترین های سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر هستند و دو فیلم با استفاده از ۴ بازیگر اصلی یکسان، رکورد دار استفاده از بازیگرهای تکراری در سودای سیمرغ امسال خواهند بود.

به گزارش خبرنگار سینما ۳۵، فهرست فیلم های حاضر در بخش سودای سیمرغ (بخش اصلی) سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر روز گذشته توسط محمد حیدری دبیر جشنواره اعلام شد.

بیست و هشت فیلم برای شرکت در این بخش معرفی شده اند، و قرار است ۱۶ فیلم دیگر خارج از بخش اصلی معرفی شوند تا مخاطبان با ۴۴ فیلم بخش چشم انداز سینمای ایران در جشنواره امسال آشنا شوند و فیلم های مورد علاقه خود را از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به تماشا بنشینند.

بررسی در فهرست این ۲۸ فیلم نشان می دهد نقش بازیگران تئاتر در فیلم های جشنواره امسال پررنگ است، در بخش بازیگران مرد سیامک صفری با بازی در ۵ فیلم جایگاه اول و حمیدرضا آذرنگ با چهار فیلم مقام دوم فهرست پرکارترین های مرد را نصیب خود کرده اند. هومن سیدی و پولاد کیمیایی نیز در سه فیلم سینمایی ایفای نقش کرده اند و به طور مشترک در جایگاه سوم پرکاران بخش سودای سیمرغ قرار می گیرند.

در بخش بازیگران زن، نیز شقایق فرهانی، پریناز ایزدیار و لیلی فرهاد پور با بازی در سه فیلم سینمایی به طور مشترک رتبه اول پرکارترین بازیگر زن در سوادی سیمرغ ۳۵ را از آن خود کرده اند. اگر شانس دریافت سیمرغ جشنواره در بخش بازیگر نقش اول و مکمل را به نسبت فیلم ها در نظر بگیریم این بازیگران روی کاغذ شانس بیشتری برای تصاحب سیمرغ خواهند داشت، که البته کیفیت یک نقش قطعا مهم تر از کمیت آن است.

ایلیا نصرالهی بازیگر کودک و نوجوان نیز با بازی در دو فیلم «یک روز به خصوص» و «کمدی انسانی» پرکارترین بازیگر کودک در بخش سودای سیمرغ است.

رکورد استفاده از بازیگر تکراری برای آذر و کمدی انسانی

در این بین رکورد استفاده از بازیگران تکراری به دو فیلم سینمایی «آذر» و «کمدی انسانی» تعلق دارد، هومن سیدی، لیلا زارع، هستی مهدوی فرد و نیکی کریمی ۴ بازیگری هستند که در هر دو فیلم به ایفای نقش پرداخته اند و شاید دیدن دو فیلم در بازه ۱۰ روزه جشنواره با ۴ بازیگر تکراری به طور حتم بازار مقایسه ساختار و بازی در فیلم ها را افزایش می دهد.

بنا بر این گزارش، ۲۵ بازیگر مرد و زن سینمای ایران نیز در دو فیلم سینمایی حاضر در بخش سودای سیمرغ ایفای نقش کرده اند و اگر برای هر نقش شانس یک سیمرغ قائل شویم، این ۲۵ بازیگر شانسی با ضریب ۲ خواهند داشت.

بازیگرانی چون، آتیلا پسیانی، هدیه تهرانی، لینداکیانی، ترلان پروانه، مصطفی زمانی، مریلا زارعی، محمدرضا شریفی نیا و همایون ارشادی در زمره بازیگران دو فیلمی در سودای سیمرغ ۳۵ هستند.

منبع: سینما۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code