آموزش وردپرس

ادامه اختلال در سامانه بلیت فروشی جشنواره/ ایجاد بازار رقابتی در فروش بلیت جشنواره خوب است اما…سامانه تازه تأسیس بلیت فروشی جشنواره در اولین روز بلیت فروشی (امروز) از دسترس کاربران خارج شد.


به گزارش خبرنگار سینما۳۵، سامانه جدید فروش بلیت جشنواره فیلم فجر، با آدرس cinogram.com که قرار بود از صبح امروز کار فروش بلیت های سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را آغاز کند از دسترس خارج شده، و این مشکل تا لحظه نگارش این خبر نیز ادامه داشته است.

در جشنواره امسال با تصمیم مدیران، قرار شد که بلیت فروشی جشنواره توسط خانه سینما انجام شود، و این نهاد صنفی با سامانه مذکور برای بلیت فروشی به تفاهم رسیده است، اما آیا این سامانه در قالب یک مناقصه و با رعایت استانداردها انتخاب شده است؟

طی چند سال گذشته، سامانه سینما تیکت وظیفه فراهم سازی زیرساخت های فروش بلیت های جشنواره را به عهده داشته، که البته حضور بازیگران جدید و فعال در حوزه تجارت الکترونیک برای فروش بیلت های بزرگترین رویداد سینمایی اگرچه امری رقابتی و ضد منوپول است اما شیوه انتخاب این پیمانکار باید به صورت شفاف و با دقت در استاندارد ها صورت گیرد.

 با توجه به فعالیت دیگر سامانه های فروش بلیت برنامه های فرهنگی که سابقه حداقل دو ساله دارند و در طول سال به این امر مبادرت می ورزند انتخاب یک سامانه تازه تأسیس که طبق اطلاعات مندرج در همین سامانه از ۱ دی ماه ۹۵ فعالیتش آغاز شده آیا انتخاب هوشمندانه ای بوده است؟

جواب این سوأل شاید امروز مشخص شده باشد، شواهد نشان می دهد که سایت تازه تأسیس فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر پیش بینی لازم را برای هجوم خریداران بلیت جشنواره در ساعت های ابتدایی را نداشته و از دسترس خراج شده که در نتیجه بلیت فروشی مهمترین رویداد هنری سال با مشکل بی سابقه مواجه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code