آموزش وردپرس

علیرضا افتخاری با ارکتسر ملی ایران روی صحنه می‌رود/ اجرای مشترک ارکستر سنفونیک تهران با ایتالیا

سینما۳۵: در سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی در اجرایی مشترک با ایتالیا روی صحنه می رود و همچنین قرار است ارکستر موسیقی ملی ایران نیز اثر جاودانه «نیلوفرانه» و «شور عشق» را با اجرای علیرضا افتخاری روی صحنه ببرد.

به گزارش سینما۳۵ به نقل از میزان، بخش های مربوط به موسیقی کلاسیک، یکی از پرطرفدارترین قسمت هایی است که در هر دوره از جشنواره بین المللی فجر وجود دارد.
 
امسال و در سی و دومین دوره جشنواره موسیقی فجر نیز بخش مربوط به اجراهای موسیقی کلاسیک در تالار وحدت و تالار رودکی برگزار می شود. 
در دوره سی و دوم جشنواره بین المللی موسیقی فجر ارکستر سمفونیک تهران در دو بخش روی صحنه می رود که بخشی از آن به اجرای مستقل و بخشی دیگر به اجرای مشترک این ارکستر مربوط می شود.
 
در جشنواره امسال ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی اثری از احمد پژمان را روی صحنه می برد.
 
این ارکستر همچنین در دیگر اجرای خود و در کنسرتی مشترک ، با ارکستر سمفونیک ایتالیا روی صحنه می رود.
 
اجرای مشترک ارکستر سمفونیک تهران وارکستر سمفونیک ایتالیا در حالی رخ می دهد که مرداد ماه نیز ارکستر سمفونیک تهران به رهبری لوریس چکناواریان اجرایی را به صورت مشترک با یکی از گروه های ایتالیایی در تالار وحدت برگزار کرد.
 
– اجرای ارکستر ملی موسیقی ایران با علیرضا افتخاری
 
ارکستر موسیقی ملی ایران نیز این روزها مشغول انجام تمرین های خود برای  حضور در سی و دومین دوره جشنواره موسیقی فجر است.
 
این ارکستر به رهبری فریدون شهبازیان و با ساختاری جدید در جشنواره موسیقی فجر امسال با علاقمندان موسیقی کلاسیک دیدار می کند.
همچنین قرار است ارکستر موسیقی ملی ایران در جشنواره سی و دوم ، اثر جاودانه “نیلوفرانه” و “شور عشق” را روی صحنه ببرد و علیرضا افتخاری نیز پس از مدت ها دوری ازصحنه اجرا، با اجرای این آثار با ارکستر ملی همراه می شود.
 
در روزهای آینده اطلاعات بیشتری از دیگر  گروه های حاضر در بخش موسیقی کلاسیک سی و دومین جشنواره موسیقی فجر منتشر می شود.
 
گزارش از: بهاره کنجکاوفرد
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code