آموزش وردپرس

مدیرعامل خانه سینما: جشنواره فیلم فجر ملک مشاء سینمای ایران است و متعلق به کسی نیست

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در نشست خبری آراء مردمی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر ملک مشاء سینمای ایران است و متعلق به کسی نیست و البته که مدیریتش توسط دبیر و دبیرخانه برگزار خواهد شد.

منوچهر شاهسواری گفت: در ارتباط با شمارش آراء مردمی وارد هیچ نوع چالشی نخواهیم شد، امانت‌داری از آراء‌ مردم در جشنواره فیلم فجر اصل اول و آخر ماست.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما

به گزارش سینما۳۵ نشست خبری آراء مردمی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر صبح امروز با حضور منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما و علی آشتیانی مسئول رأی‌گیری آراء مردمی و ناصر عنصری با حضور اصحاب رسانه در خانه سینما برگزار شد.

در ابتدای این جلسه منوچهر شاهسواری طی سخنانی از حادثه پیش آمده برای ساختمان پلاسکو ابراز ناراحتی کرد و عنوان کرد:  از همه همکاران خود دعوت می‌کنیم که در تشییع پیکر این عزیزان حضور پیدا کنند اما طی این مدت دوستان ما واکنش‌هایی نشان دادند که در پی آنها یکی از اعضای شورای شهر صحبت‌هایی کرد که خیلی هم از او بعید نیست، این الفاظ غیرفرهنگی بود دوست نداشتم در این مورد حرفی بزنم اما برخی افراد نشان می‌دهند که ما در فرآیند اجتماعی خود دچار اشتباه شده‌ایم.

در ادامه جلسه،‌علی آشتیانی گفت:‌ امسال مانند سال گذشته شمارش آراء مردمی را برگزار می‌کنیم، سال گذشته آراء مردمی به صورت قابل قبولی شمارش شد سعی کردیم که شمارش آراء مردم امسال به صورت مدرن‌تری اتفاق بیفتد اما این امر محقق نشد.

وی در ادامه افزود: امسال تمام فیلم‌ها وارد رأی‌گیری می‌شوند و تنها آثار حاضر شده در سودای سیمرغ مورد قضاوت مردم قرار نخواهند گرفت. مانند گذشته کارت‌هایی در اختیار مردم قرار می‌گیرد و توسط یک تیزر در سالن سینما راهنمایی‌های لازم صورت می‌گیرد که چگونه رأی خود را به فیلم مورد نظرشان بدهند.

آشتیانی‌پور در ادامه عنوان کرد: شروع رأی‌گیری از ۱۱ تا ۲۰ بهمن ماه خواهد بود و ۲۱ رأ‌ی‌گیری نخواهیم داشت از طرفی سه روز ابتدایی تنها زمانی است که فیلم‌ها می‌توانند به نمایش دربیایند تا شمارش رأی‌گیریشان آغاز شود. پردیس سینمایی کوروش، چارسو، اریکه ایرانیان، کیان، زندگی، استقلال، جوان، بهمن، ماندانا و فرهنگ سینماهایی هستند که رأی‌گیری در آنها صورت خواهد گرفت. کارت‌ها نسبت به سال گذشته تغییراتی داشتند مثلاً رنگ  کارت‌ها نیز به صورت روز به روز تغییر خواهد کرد و کسی نمی‌داند که فردا کارت‌ها به چه شکل و شمایلی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. البته در پایان هر شب قرعه‌کشی داریم و به سه نفر سه سکه اهدا می‌شود.

وی در بیان صحبت‌هایش در این بخش گفت: همانند سال گذشته از شورای عالی تهیه‌کنندگان دو نفر ناظر در جلسه حضور دارند که در سالن و شمارش آراء در کنار ما خواهند بود. از طرف صاحبان فیلم‌ها نیز نمایندگانی می‌توانند حضور داشته باشند. تعداد زیادی هم بازرس دعوت کردیم که به شکل نامحسوس ما را در این موضوع همراهی می‌کنند.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در ادامه این نشست عنوان کرد: جشنواره فیلم فجر ملک مشاء سینمای ایران است و متعلق به کسی نیست و البته که مدیریتش توسط دبیر و دبیرخانه برگزار خواهد شد. از مدت‌ها پیش دوستان ما در دفتر جشنواره تلاش می‌کردند که امکانات به صورت الکترونیکی فراهم کنند. ما نیز به عنوان نماینده حفاظت از آراء مردمی با دوستان وارد گفت‌وگو شدیم بخشی از ملاحظات که بر اساس استثنائاتی بود را با آنها در میان گذاشتیم اما در نهایت مدل خودمان را که شکل شمارش آراء مردمی به صورت سال قبل بود را در کنار خودمان داشتیم.

وی در ادامه افزود: دوستانی که این سایت را طراحی کرده بودند جوانان نخبه و خوبی بودند که تلاش داشتند این اتفاق بیفتد اما برای ما امنیت و حفاظت از آراء مردمی بسیار مهم بود. سال گذشته تلاش زیادی شد تا از آراء مردم امانت‌داری شود که دوستان سنگ تمام گذاشتند. امانت‌داری اصل اول و  آخر ماست و در آن وارد هیچ نوع چالشی هم نخواهیم شد.ما از مقطعی با این شرکت آشنا شدیم که توافقاتی را با دبیرخانه جشنواره فیلم فجر کرده بودند.

شاهسواری در ادامه صحبت‌هایش عنوان کرد: ما از ۱۵ روز پیش این آمادگی را داشتیم که همانند سال گذشته بخش شمارش آراء مردمی را آغاز کنیم. چرا که اگر قرار باشد که از امکانات نوین استفاده کنیم باید ملاحظات جدی را در نظر بگیریم.

مدیرعامل خانه سینما عنوان کرد: ما علاقه‌مندیم کل فروش بلیت در سراسر ایران به کمک نظام الکترونیکی صورت بگیرد. شمارش آراء مردمی برای سانس‌های فوق‌العاده اتفاق نمی‌افتد همچنین شمارش آراء تنها در سینماهای تهران صورت می‌گیرد نه شهرستان‌ها. ابتدا صحبت‌هایی شد مبنی بر اینکه سه فیلم معرفی شود اما تمایل ما این است که تنها یک اسم معرفی شود چرا که اهمیت این سیمرغ قابل تجزیه نیست.

شاهسواری در پایان گفت: سینمای آفریقا، سپیده و سروش در اختیار اعضاء خانه سینما در ایام جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

منبع خبر: فارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code