آموزش وردپرس

مدیرعامل فارابی در واکنش به تولید مشترک یک فیلم با حوزه هنری: به امید تداوم این همکاری‌ها

یادداشت علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی درباره همکاری ۳ نهاد سینمایی در سرمایه گذاری تولید یک فیلم جدید سینمایی، منتشر شد.

به گزارش سینما۳۵، در یادداشت مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی چنین آمده است:

بنام خدا

«صبح امروز چهارشنبه بیست و دوم دی ماه سرانجام فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به کارگردانی «محمدعلی باشه‌آهنگر» و تهیه‌کنندگی «سیدحامد حسینی» کلید خورد. شصت درصد این فیلم در سوله‌های کارخانه سیمان ری فیلمبرداری خواهد شد. فیلم با مشارکت سه نهاد سینمایی (بنیاد سینمایی فارابی، حوزه هنری، موسسه توسعه تصویر شهر) قرار است ساخته شود. این تجربه همکاری، نشانی است از تعامل هوشمندانه نهادهای سینمایی برای تولید فیلمی ارزشمند که بخشی از تاریخ معاصر ایران و دفاع مقدس و شهدای گمنام را روایت می‌کند. 

امروز از چند نظر برای من و همکارانم حائز اهمیت است. آغاز فیلمبرداری فیلم سینمایی «سرو زیر آب» و همزمانی آن با سی‌امین سالگرد عملیات غرور آفرین کربلای پنج که اتفاقا مضمون این فیلم با این عملیات مرتبط است و نشانگر توجه سینمای ملی به ارزش‌ها و پاسداشت یاد و خاطره شهدای این عملیات است. همچنین توجه سه نهاد فرهنگی و اجتماعی برای سرمایه‌گذاری و تولید این فیلم که نشان از هم‌افزایی مدیریتی در فعالیت‌هایی از این دست دارد و تداوم آن حتما برای سینمای ایران مفید خواهد بود. از سوی دیگر رونق و استمرار جریان تولید سینما در این مقطع از سال است، در شرایطی که بخش عمده‌ای از سینماگران تلاش‌های یک سال گذشته خودشان را برای حضور و نمایش در جشن ملی سینمای ایران آماده می‌کنند. جریانی دیگر و گروهی دیگر از سینماگران از هم اکنون برای رونق سال آینده سینمای ایران در حال برنامه‌ریزی و اجرا هستند. برابر ارزیابی که از اطلاعات وضعیت تولید سینما در اختیار دارم، ادامه این روند نویدبخش سال پربار و پر رونق برای سال آتی سینمای ایران خواهد بود‎.

سینمای ایران اسلامی، حرکت بالنده و متعالی خود را همچنان با قوت و قدرت ادامه می‌دهد و کارگردانان فهیم، متعهد و دلسوز آن خصوصا در عرصه تولید فیلم‌های دفاع مقدس همچنان چشم انتظار حضور مؤثر و تعیین‌کننده نهادهای مرتبط هستند. به امید تداوم این همکاری ها.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code