آموزش وردپرس

هتریک جشنواره در دقیقه نود!

سینما۳۵-آرین نغزگو: معمولا شنیدن اخبار عجیب و غریب، از انتخاب فیلم های جشنواره گرفته تا داوری آثار و حاشیه های جشنواره، در برخی دوره های این رویداد سینمایی چیز عجیبی نیست. البته سالهایی هم بوده که انتخاب ها به نگاه منتقدان و نویسندگان سینمایی نزدیک شده اما به هر حال حواشی جشنواره فیلم فجر به عادتی برای افراد فعال حوزه سینما تبدیل شده است.

امسال اما انگار جشنواره یا از سر بد شانسی یا بی تدبیری شایدم هردو در حلقه های پی در پی اتفاقات عجیب گرفتار شده، اتفاقاتی که از انتخاب فیلم های بخش مسابقه جشنواره آغاز شد، که حتی هیئت انتخاب هم از عملکرد خودش دفاع تمام کمالی نداشت و در مقاطعی حتی اختلاف نظرهایشان با خروجی اسامی فیلم ها کاملا مشهود بود. ضد و نقیض هایی که با هر مصاحبه دبیر جشنواره و اعضای هیئت انتخاب و حتی مدیران بالادستی حوزه فرهنگ آشکار تر می شد و در نتیجه تبدیل شد به جشنواره ای خنثی با غالب آثاری متوسط که نه تنها حرف جدیدی در سینمای ایران ندارند بلکه در ارائه مفاهیم تکراری هم چنگی به دل نمی زنند.

اما انگار قرار نیست تمام حواشی جشنواره در همینجا باقی بماند، جشنواره فیلم فجر، پس از حواشی انتخاب آثار و سپری کردن حاشیه های بلیت فروشی جشنواره که در چند سال اخیر بی نظیر بود، حالا سومین گل به خودی را در دقیقه نود به برند خود زد، تا رویداد های عجیب جشنواره سی و پنجم بدون هتریک تمام نشود، روز گذشته در حالی اسامی نامزدهای بخش مسابقه اعلام شد، که به گواه بسیاری از اهالی فن جای برخی اسم ها به شکلی مشهود خالی است.

اگر به گوشه ای از برآیند عملکرد هیئت داوری اشاره کنیم، همین بس که در فهرست اعلام شده، فیلمی نامزد جلوه های ویژه میدانی شده که اصلا خود کارگردان هم میگوید جلوه ویژه میدانی ندارد، و در بخش موسیقی هم فیلمی که نامزد بهترین موسیقی متن شده بازهم به گواه فیلمساز اصلا موسیقی متن ندارد. حالا منتظر می مانیم تا مراسم اختتامیه و اعلام اسامی برگزیدگان و چگونگی پایان جشنواره سی و پنجم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code