آموزش وردپرس

واکنش هنرمندان به سالروز تولد بهرام‌بیضایی چه بود؟ + تصاویر

سینما۳۵_ مریم بوستانی: ۵ دی ماه مصادف است با تولد بهرام بیضایی، فیلم‌ساز، کارگردانِ تئاتر، نمایشنامه‌نویس، تدوین‌گر و پژوهشگر ایرانی. از این رو برخی از هنرمندان سالروز تولد خالق آثاری چون مسافران، سگ کشی، چریکه تارا، باشو غریبه ای کوچک و بسیاری از دیگر آثار مهم سینما و ادبیات نمایشی ایران را با ارسال عکس و پیامی درباره او در شبکه های اجتماعی گرامی داشتند.

به گزارش سینما۳۵، بیضایی که در سال ۱۳۱۷ در تهران متولد شد، از فیلم‌سازانِ صاحب‌سبک و معتبر سینمای ایران و از نویسندگان برجسته ادبیات نوین فارسی به شمار می‌رود. برخی از نمایشنامه‌های بیضایی به زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و عربی و زبان‌های دیگر ترجمه شده و در آسیا و اروپا و آمریکای شمالی چاپ و اجرا شده است. وی ده فیلم بلند، و بیش از هفتاد کتاب و نمایشنامه در کارنامه دارد.

وی در اوایل پاییز ١٣٨٩ به دعوت دانشگاه استنفورد به آمریکا سفر کرد و در حال حاضر فعالیت های پژوهشی و تدریس را در آمریکا ادامه می دهد. در ادامه واکنش پانته آ بهرام ،سعیدروستایی، رسول صدرعاملی و پیمان معادی به تولد ۷۸ سالگی بهرام بیضایی را مطالعه کنید. 

رسول صدرعاملی با انتشار عکسی نوشته است، «تولدت مبارک آقای بیضایی».

 سعید روستایی نیز عکسی از بهرام بیضایی را در صفحه شخصی خود به اشتراک گذاشته است.

پانته آ بهرام عکسی از حضور بهرام بیضایی در صحنه اجرای نمایش «شب هزار و یکم» را که خود نیز در آن به ایفای نقش پرداخته است، را در اینستاگرام به اشتراک گذاشته و دیالوگی از نمایشنامه پرده خانه بهرام بیضایی را همراه با عکس منتشر کرده است.

 

پیمان معادی نیز عکس زیر را از بهرام بیضایی در صفحه خود به اشتراک گذاشته و نوشته است: «زاد روزتان مبارک استاد بهرام خان بیضایی بی همتا، روزی نیست که حسرت نبودتان در ایران را نخوریم. خوشا به سعادت فرنگیانی که از گنجینه بی مانندی چون شما بهره می برند.»

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code