آموزش وردپرس

پوستر جشنواره فیلم فجر در حضور لیلا و زهرا حاتمی رونمایی شد

آئین رونمایی از پوستر جشنواره فیلم فجر ۳۵ و «مجموعه آثار منتخب مردمی» در سالن سینماتوگراف موزه سینما آغاز شد.

به گزارش سینما۳۵ به نقل از روابط عمومی جشنواره، در این مراسم که عصر روز یکشنبه سوم بهمن ماه در سالن سینماتوگراف موزه سینما برگزار شد، هنرمندان و مدیرانی چون خسرو سینایی، بهروز غریب‌پور، حسین پارسایی، محمد حسین قاسمی، امید روحانی، محمدرضا فرجی، کمال تبریزی، منصور لشکری قوچانی، جمال ساداتیان، سعید روستایی، سعید ملکان، سعید آرمند، فرزاد موتمن، حمید فرخ‌نژاد، سیاوش حقیقی، پژمان بازغی، سعید راد، محمدعلی کشاورز، مجید مظفری، هاتف علیمردانی، کوروش تهامی، محمدرضا شریفی‌نیا، پوران درخشنده، احترام برومند، مسعود اطیابی، علی مصفا، زهرا حاتمی، لیلا حاتمی و … حضور داشتند.

امید روحانی که مجری برنامه بود، در ابتدا با اشاره به حادثه پلاسکو و شهادت آتش‌نشانان غیور حاضرین را به یک دقیقه سکوت دعوت کرد.

روحانی با اشاره به نبودن علی حاتمی در سینمای ایران گفت: امسال بیستمین سالی است که علی حاتمی را در کنار خود نداریم و هرچه می‌گذرد بیشتر متوجه ضربه‌ای می‌شویم که فقدان او به سینمای کشور زده است. زمانی‌که حاتمی کار خودش را شروع کرد، سعی کرد آن‌چیزی که در زبان و تکنیک و قالب سینما از غرب می‌رسید را تماما اخذ نکند، بلکه در سینمای ایران آن را تعریف کند.

فیلم کوتاهی درباره علی حاتمی که عزیز ساعتی آن را ساخته، پخش شد.

در ادامه، محمد مهدی دادگو با حضور روی صحنه از علی حاتمی گفت: از استفاده افعال ماضی برای این رفیق قدیمی پرهیز دارم. در این‌جا می‌خواهم چند نکته را پیش از رونمایی پوستر جشنواره سی و پنجم فجر اشاره کنم، پوستری که تصویر علی حاتمی را دارد.
پرویز یشایایی اولین کارفرمای علی حاتمی بود که با عباس کیارستمی باهم کار می‌کردند. تقدیر این بود که این دو کار خودشان را شروع کنند و یک نفر سینمای ایران را به جهانیان معرفی کند و دیگری شاخص سینمای ملی باشد.
وی در ادامه با اشاره به روند خوب محمد حیدری به استفاده از تصاویر هنرمندان در پوستر گفت: از سال گذشته این کار شروع شده و اتفاق خیلی خوبی است؛ سال قبل خسرو شکیبایی بود و امسال شاهد تصویر علی حاتمی بر روی پوستر جشنواره فیلم فجر هستیم.
دادگو با بیان اینکه آثار علی حاتمی نسخه نگاتیو هستند، اظهار کرد: پیشنهاد دادیم که همه آثار علی حاتمی از سال ۵۷ تا اثر نیمه تمام «جهان پهلوان تختی» به همراه مصاحبه‌های این عزیز در یک بسته دیجیتال حاضر شود.
علی عباسی اولین تهیه‌کننده‌ای که علی حاتمی با او کار کرده بود و آثار «حسن کچل» و «سوته‌دلان» را کار کرده بودند نیز در مراسم حضور داشت که دادگو به او نیز اشاره کرد.
این هنرمند با عنوان اینکه به همراه دبیر جشنواره به دیدار بزرگان سینمای ایران رفته‌اند، گفت: به دیدار آقای کشاورز رفتیم که امشب ایشان حضور دارند و امیدواریم همیشه سلامت باشند. به دیدار آقای علی نصیریان رفتیم که با توجه به تغییر برنامه امشب نتوانستند در مراسم حضور داشته باشند و همچنین به دیدار آقای عزت‌الله انتظامی رفتیم که به دلایل بیماری نتوانستند اینجا باشند، همچنین به دیدار آقای جمشید مشایخی رفتیم که به دلیل اینکه تازه از بیمارستان مرخص شده بودند، نتوانستند تشریف بیاورند.

در ادامه مراسم زهرا حاتمی و لیلا حاتمی روی صحنه حاضر شدند که محمدعلی کشاورز هم با توجه به اینکه در بیشتر آثار علی حاتمی حضور داشته، روی صحنه حاضر شد و گفت: من همیشه مدیون علی حاتمی هستم و دراین‌جا باید بگویم که علی حاتمی کار را از تئاتر شروع کرد. اولین کارهای تئاتری‌اش را که می‌نوشت و ما هم کار می‌کردیم. بعد از آن بود که وارد سینما شد و به بزرگ سینمای کشور تبدیل شد. می‌خواهم بگویم اگر می‌خواهید در سینما موفق باشید، باید در ابتدا تئاتر را درک کنید و بدانید که تئاتر چه می‌گوید.
وی ادامه داد: من خودم را ایرانی می‌دانیم و برخاسته از مردم هستم و هرکاری هم انجام دادم برای مردم ایران کرده‌ام.
کشاورز همچنین به واقعه پلاسکو اشاره کرد و گفت: آن‌ها افراد بزرگی بودند که واقعا جانفشانی کردند و ما در مرگ همه آن‌ها سهیم هستیم.
در ادامه زهرا حاتمی و لیلا حاتمی به همراه محمد حیدری دبیر جشنواره روی صحنه برای رونمایی از پوستر جشنواره سی و پنجم فیلم فجر حاضر شدند و از پوستر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با طرحی از چهره علی حاتمی رونمایی شد.
مسعود نجفی، مدیر روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برای بخش پایانی که به رونمایی از مجموعه آثار منتخب مردمی جشنواره فیلم فجر اختصاص دارد، متنی درباره جشنواره فیلم فجر و داوری مردمی را خواند و سپس کلیپی از فیلم‌های منتخب مردمی از جشنواره سال ۷۶ تا سال ۹۴ پخش شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code